Tezgah Altı Su Arıtma

Tezgah Altı Su Arıtma Nedir?

 İnsanların yaşamını sürdürebilmesi için gerekli olan temel ihtiyacı sudur. Su içinde bulundurduğu besin maddeleri ve oksijeni vücudumuza taşımaktadır. Bu sebeple içtiğimiz suyun temiz olması çok önemlidir. İçme suları sanayileşmiş olan bölgelerde atıkların olmasıyla beraber gittikçe kirlenmiş ve kalitesini kaybetmiş ve yok olmaya yüz tutmuştur. Barajlar,dereler,ırmaklar vb. akarsuların yakınlarında kurulan sanayileşme bölgeleri suyun kirlenmesinde önemli faktördür.Su arıtma cihazları tam da bu sebeple var olmaktadır. Bu sistem sayesinde bütün kirli sular kireç,klor,kimyasal atıklar ve zararlı bakterilerden arındırılıp temiz,kaliteli ve içilebilir su haline gelir.

Su arıtma sistemlerinde bir çok farklı modelde su arıtma cihazı kullanılır bunlar ;Tezgah üstü,tezgah altı,su sebili,pompalı su arıtma cihazı, waterlife su arıtma cihazı, alkali su arıtma cihazı, natural su arıtma cihazı, içme suyu arıtma, su yumuşatma sistemi, osmos su arıtma, endüstriyel su arıtma sistemleri, reverse osmosis filtre, sanayi tipi su arıtma gibi modelleri mevcuttur.

Tezgah altı su arıtma sistemleri oldukça kullanışlı olması ve mutfakta fazla yer kaplamamasından ve kötü görüntüler ortaya çıkarmamasından ötürü su arıtma sistemlerinde en çok kullanılan sistemdir. 

Tezgah altı su arıtma cihazları iki temel malzemeden oluşmaktadır, su tankı ve filtreler. Filtreler suyun içerinde bulunan zararlı mikroorganizmaları arındırmakla beraber suyun Ph dengesi mineral arıtımı gibi pek çok işlemi yapmaktadır. Bu sebeple en az 6 ay içerisinde filtrelerin değişimi önerilmektedir.

Bu sistemin montajı şu şekilde gereçekleşir; mutfakta kullanılan evyenin yanına küçük delik açılır ve bu delikten küçük bir hortum geçirilir.Bu hortum bir musluğa takılır ve suyu kullanıma hazır hale getirilir.

Yazımızda belirtmiş olduklarımıza istinaden su arıtma cihazlarında kullanılan malzemelerin WQA,FDA ve NSA gibi kalite ve sağlık sertifikalarının olmasına dikkat edin.

tezgah altı su arıtma nedir, su arıtma, su, arıtma, endüstriyel su arıtma. ev tipi su arıtma cihazı

Su Arıtma Fiyatları Hakkında!