Arıtma cihazı montajı

SU ARITMA CİHAZI MONTAJI NASIL YAPILIR?

  

Su arıtma cihazı montajı yapılırken, su arıtma cihazını; filtreleri, tankı ve musluğu olmak üzere üç ayrı parça olarak görebiliriz. Su arıtma cihazı filtreleri bu filtreleri birbirine birleştiren bir ana parçamız vardır. Bu ana parçada su arıtma cihazının kısmi montajı yapılmış olarak gelir ve sadece 1,2 ve 3. ve filtre yuvalarını yerine yerleştirmemiz gerekir. Bu su arıtma yuvalarını yerleştirirken bu sıralara uyulması lazımdır.

1. Su arıtma filtre yuvası içerisinde beş mikron filtre bulunur cihazın ilk su girişinin hemen altına takılır. Filtre takılırken filtrenin dışındaki ambalajı sökülmeli. Su arıtma filtresinin takma yönü yok.

2. Su arıtma filtre yuvası içerisinde Blok karbon filtre bulunur ilk taktığımız filtrenin yanına takılır. Yine filtre takılırken filtrenin dışındaki ambalajı çıkarılır. Su arıtma filtresinin takma yönü yok.

3. Su arıtma filtre yuvasının içerisinde bir mikron filtre bulunur son su arıtma filtre yuvasına takılır. Filtre takılırken filtrenin dış ambalajı çıkarılır. Su arıtma filtresinin takma yönü yok

sonrasında ana gövdeye monteli olarak gelen membran su arıtma filtre yuvasının içerisine membranı monte edip önce kapağı çıkartabilmek için kapağın üzerindeki hortumu söküp kapağı açmalıyız. Su arıtma cihazı filtresinin takma yönü var. Membran filtre yuvasına öncelikle altta duran iki adet yan yana duran conta vardır. Bunlar önce membran su arıtma filtre yuvasının içerisine girecek şekilde yerleştirilir ve sıkıca bastırılarak oturtulur ve kapağı kapatılıp kapağın üstündeki hortumu tekrarız. 

Membran su arıtma filtresini de su arıtma cihazına yerleştirdikten sonra sadece hortum bağlantılarını yapmak kalıyor genel olarak bu hortum altı veya sekiz metre olarak tek parça gelir bu hortumu dört eşit parça olarak böleriz.. Bu hortumlar dört yere bağlanacaklardır bunlar; Su arıtma cihazı hat alması bağlantısı, Su arıtma cihazı atık su bağlantısı, Su arıtma cihazı musluk bağlantısı, Su arıtma cihazı tank bağlantılarıdır.

Su arıtma cihazı hat alma hortumunu bağlama su arıtma cihazı hat alma T si ve su arıtma cihazı hat alma vanası birbirine monte edilebilen bir parçadır bunu elinize alarak görmek mümkündür.. Bu parçaları bir araya getirmeden önce ana şebekeden su hattımızın suyunu kesmemiz gerekmektedir. Suyumuzu kestikten sonra soğuk su hattımızın aşağıda duran vanasını çıkartıyoruz ve öncelikle su arıtma cihazı hat alma T sini takarız. Bu işlem sırasında sızdırmazlık için Teflon veya kendir kullanılmalı. Soğuk su hattın söküp su arıtma hat alma T sini taktıktan sonra su arıtma hat alma vanasını yerine yerleştiririz. Bu işlem sırasında sızdırmazlık için Teflon veya kendir kullanılmalı.

Hat alma vanasının ucunda duran somunu çıkartıp dört parçaya böldüğümüz hortumlardan birini alarak bu somunu hortuma yerleştirmeliyiz. Su arıtma cihazı hat alma vanasının somunu söktüğümüz yerin boğumlu olduğunu göreceksiniz bu boğuma hortumumuzu takıp somunu yerine iyice sıkıyoruz. Hat alma işlemimiz tamamlanmıştır. Hortumun diğer ucunu Su arıtma cihazımızın birinci aşamasına takacağız. Atık su bağlantısı, su arıtma cihazımızın membran filtre yuvasının altında parmak büyüklüğünde üzerinde Flow 300cc veya 450 CC yazan bir parçadır bu bir uçu boştadır hortumlarımızdan bir tanesini daha alıp bu uca yerleştirilir. Bu uçtan aldığımız hortumun diğer ucunu su giderine takıyoruz. Atık su bağlantısı tamamlanmıştır.

Tank bağlantısını yaparken genelde tatlandırıcı filtrenin sağında olan Tatlandırıcı T bağlantısının boşta olan ucuna takılır. Diğer uç ise tank üzerine yerleştirilen su arıtma cihazı tank vanasının uçuna takılır. Tankımıza kesinle başka müdahalede bulunulmamalı üzerindeki mavi yer hava sibobudur havasını almaya veya ayarlamaya kesinlikle kalkışılmamalıdır..

Su arıtma cihazı musluk montajı : Su arıtma cihazımızın bir tane açık ucu kaldı o da su arıtma cihazının tatlandırıcı filtresinin üzerinde bulunan su arıtma cihazı dirsek bağlantısı. Bu dirsek bağlantısı son kalan hortumu bu direseğe takıp diğer ucuda musluğa takarak işlemi tamamalandıracağız. Musluğun ucuna hortumu monte ederken öncelikle hortuma somunu sonra yusugu sonrada tıpayı geçirmeliyiz. Geçirdikten sonra iyice somun sıkılır. Not olarak , su arıtma cihazlarında ilk bir hafta su arıtma hızı genel olarak yavaş olmaktadır. Ayrıca su arıtma cihazının tank dolma süresi su basıncına göre değişiklik gösterebilir ortalama bir ile iki saat içerisinde dolar. Su arıtma cihazının ürettiği ilk iki tankı tamamen geri boşaltalım. Su arıtma montajı işlemi tamamen bitmiştir.Bu işlemi yaptıktan sonra suyu artık gönül rahatlığı ile için.

sena çevre sistemleri olarak en iyi arıtma cihazı montajı hizmetini vermekteyiz.

Su Tesisatı Hakkında Her Şey!